Průvodce Financial Times: Jak vybírat podhodnocené akcie

a vydělat na jejich růstu

Glen Arnold

Investujte jako ti nejúspěšnější

Jakými principy se již přes půl století řídí velcí investoři jako Warren Buffett, Peter Lynch či Benjamin Graham? Co se od těchto investorů, jimž lze úspěchy na světových akciových trzích jen závidět, můžeme naučit?

Právě těmito otázkami se v knize Hodnotové investování zabývá úspěšný autor Glen Arnold. Představuje soubor rad, v nichž se principy hodnotového a růstového investování snoubí s taktikami nejslavnějších světových investorů. Dozvíte se, jak tyto postupy aplikovat na své vlastní portfolio a stát se tak úspěšným a disciplinovaným investorem.

Kniha Hodnotové investování představuje základní pojmy i praktické metody ověřené slavnými investory:

nikové investování podle Petera Lynche

investování do nízkého P/E podle Johna Neffa

moderní analýzu cenných papírů podle Benjamina Grahama

investování do výnosných akcií podle Philipa Fishera

investování zaměřené na perspektivu firmy podle Warrena Buffetta a Charlese Mungera

hodnotovorůstovou metodu investování

analýzu odvětví a konkurenčních prostředků

„Tuto knihu by si měl přečíst každý, kdo to s investováním myslí skutečně vážně. Zvláště v dnešní době, charakteristické záplavou informačních zdrojů a různých oceňovacích technik, je pochopení základů hodnotového investování nezbytným předpokladem úspěšného dlouhodobého investora. A od koho jiného čerpat než od nejúspěšnějších hodnotových investorů historie finančních trhů.“

—Marek Hatlapatka, hlavní analytik společnosti Cyrrus

Glen Arnold je obchodník, investor a profesor financí na Salfordské univerzitě. Napsal mnoho knih o financích a investování, například Corporate Financial Management, The Handbook of Corporate Finance či The Financial Times Guide to Investing.

Číst více
199,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné