Makroekonomie bez předchozích znalostí

Průvodce pro samouky

August Swanenberg

Pronikněte i vy snadno do tajů makroekonomie

Opravdu rozumíte tomu, jaký mají hospodářské cykly, fiskální politika a další široce zaměřené ekonomické pojmy vliv na vaše příjmy, investice a zůstatek na bankovním účtu? Kniha Makroekonomie bez předchozích znalostí se o to postará díky stručnému a snadno pochopitelnému úvodu do základních makroekonomických myšlenek a teorií, které běžně ovlivňují váš pracovní život a finanční situaci.

Tato prakticky zaměřená příručka používá přehledné grafy, výstižné definice a příklady, abyste lépe pronikli k jádru tématu. Součástí jsou i kvízy na konci každé kapitoly a dva závěrečné testy. Ujasníte si, jak klasická makroekonomická pravidla fungují a jaký je jejich mnohdy nepozorovaný vliv na běžný život.

V publikaci naleznete vše, čemu potřebujete porozumět:

• Základy – ekonomický koloběh, agregátní nabídka a agregátní poptávka, peníze a centrální banka, peněžní trh, světová ekonomika;

• Cíle – podmínky dosažení hospodářského růstu, HDP na úrovni plné zaměstnanosti, nástroje pro udržení cenové stability;

• Modely – klasický model, keynesovský model a monetaristický model;

• Politika – využití fiskální politiky k dosažení makroekonomických cílů, pravidla nezbytná pro účinnou monetární politiku.

Jednoduchá pro začátečníky, ale dostatečně podrobná i pro studenty ekonomie – Makroekonomie bez předchozích znalostí je vaše nejsrozumitelnější cesta k pochopení makroekonomie.

O autorovi:

August Swanenberg je absolventem Tilburgské univerzity v Nizozemí, získal titul M.Sc. v oboru aplikovaná matematika a ekonometrie, je autorem příspěvků o ověřitelnosti ekonomických teorií a teorii rovnováhy. Titul MBA získal na Northwesterské univerzitě na Kellogg School of Management. Založil svou vlastní poradenskou společnost IniQuest se zaměřením na inovace.

Číst více
299,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Počet stran 294
Datum vydání 10.09.2012
Formát 167x225 mm
Hmotnost 0,53 kg
Jazyk čeština
Původní název Macroeconomics Demystified
EAN 9788026500360
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená