Simulace podnikových procesů


Martin Dlouhý, Jan Fábry, Martina Kuncová, Tomáš Hladík

Připravte se na praxi předem!

Získejte ucelený přehled v oblasti simulačních modelů, včetně názorných příkladů z podnikové praxe.

V publikaci naleznete:

- simulační modely

- modelování variability procesů

- modelování struktury a dynamiky systémů

- simulační experimenty a analýzy výsledků

- přehled simulačních programů a krátký český manuál k nim

- příklady využití simulace v praxi včetně případových studií

Řešení manažerských problémů pomocí nástrojů dynamické simulace je moderní a efektivní metoda, která umožňuje jednoduše simulovat rozsáhlé podnikové změny v prostředí počítačového modelu. Manažer tak před samotnou realizací změn může posoudit dopady na chod podniku a velice dobře odhadnout i konkrétní přínosy a nutné investice.

Ve skutečnosti si manažer prostě nemůže dovolit přestavět celý sklad, koupit novou výrobní linku, odzkoušet složitou odstávku výrobního zařízení a celou řadu dalších změn. Simulace mu toto všechno nabízí i se zohledněním možných rizik a nejistoty při maximalizaci přínosu pro podnik. Klíčovým přínosem simulačních modelů je tvorba možných kombinací a různých variant scénářů. Do rukou se pak dostává řešení pro všechny možné situace, které byly v modelu zohledněny a mohou ve skutečnosti nastat.

Autoři zvolili vhodnou kombinaci teorie, jednoduchých ukázkových příkladů a komplexních případových studií ze skutečných projektů realizovaných v podnikové praxi. Čtenář tak získává dobrý přehled o problematice simulace. Součástí knihy jsou i ukázky z dostupných specializovaných řešení na trhu, stejně jako možnost využití simulace v prostředí dobře známého MS Excel.

Ing. Tomáš Formánek

Číst více
269,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Počet stran 208
Ke stažení pdf Obsah.pdf
Datum vydání 14.06.2007
Formát 170x225 mm
Hmotnost 0,38 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025116494
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená