Jak jsem stopoval letadlo (audiokniha)


Stanislav Gálik

Skutečný příběh o neskutečných zážitcích na cestě kolem světa.

Skutečný příběh o neskutečných zážitcích na cestě kolem světa.

Tato audiokniha je přesně taková, jaký je svět. Je pravdivá i lživá. Je o všem, a přitom je o jednom. Je encyklopedicky nepřesná i zatraceně korektní. Je o každodennosti i dobrodružství. Je o holkách, drogách, jídle i józe. O lásce k cestování i cestovatelské lásce. O penězích, úspěchu, slávě, o jejich kráse i pomíjivosti. Je primitivní i filosofická. Je opravdu špatná…a dokonalá zároveň. Je to skutečný příběh o neskutečných zážitcích na cestě kolem světa.

Měl jsem za sebou nejtěžší rok svého života. Rozvedl jsem se, přišel o hodně peněz, v ničem se mi nedařilo. Všechny předchozí úspěchy vypadaly jenom jako náhoda. Byl jsem na dně. Co teď? Skočit pod vlak? Taky možnost. Pokud chci ale před problémy utíkat, tak pořádně!

Podepsal jsem rozvodové papíry, odešel z práce a všechny své věci zabalil do několika krabic. S jedním kufrem jsem vyrazil na cestu, kde každá událost měla změnit můj směr. Kam se dostanete když stopujete s v košili a v kravatě? Proč bydlí milionáři v San Franciscu v garsonce? Proč jsou chudí lidé ti nejštědřejší? A o co tady na světě vlastně jde?

Primitivně intelektuální.

Pravdivě lživá.

Faktograficky fiktivní.

Kvalitně nekvalitní.

Neobyčejně obyčejná.

Filantropicky sobecká.

Sviňsky korektní.

Jednoduše dokonale nedokonalá, tak jako my všichni.

Žánr:

Cestopisnorománokomiksoinspirativněfaktografické povídání, které rozesměje, naučí i přinutí k zamyšlení. Rychlá kadence příběhů. Krátké kapitoly. Texty doplněné o vtipné ilustrace a sketchnotes (jakoby rukou psané poznámky).

O čem audiokniha skutečně bude?

Když se třicetiletému podnikateli rozpadne manželství a nic mu nevychází tak, jak si představoval, neví, jak dál. Touží vykašlat se na všechno a pouze cestovat. Rozhodne se vyrazit kolem světa stopem…ale ne obyčejným stopem. Hlavní hrdina stopuje pouze bohaté lidi. Cestuje letadly i limuzínou, spí v pětihvězdičkových hotelech i v obrovských vilách. Nestojí ho to ani korunu. Poznává úspěšné lidi, učí se od nich a vidí svět slávy a bohatství. Ta největší dobrodružství ale zažívá on sám, a nejvíc ze všeho pozná sám sebe.

Proč Dominik Hašek nejezdí svým Rolls Roycem?

Jak ho změní večírek Charlieho Sheena a jeho supermodelek v Hollywoodu?

Co ho naučí jogín na Bali?

A jak to dopadne s překrásnou Emmou, kterou potkal u vodopádu?

Člověk by nevěřil, že je to skutečný příběh…

Číst více
249,00 Kč Doporučená cena
V prodeji

Detailní informace

Datum vydání 25.05.2017
Formát 140x125 mm
Hmotnost 0,053 kg
Jazyk čeština
EAN 8594050423213
Věk od 15
Edice Audioknihy
Typ CD audio
Délka 6 hodin 52 minut

Autor knihy

Stanislav Gálik Stanislav Gálik

Stanislav Gálik


Stanislav Gálik vystudoval psychologii, ale přesto se vrhl do světa byznysu. Založil módní značku Galard, kterou následně úspěšně prodal. Spoluzaložil a řídil inovační centrum Unifer. Dnes pracuje jako vysokoškolský pedagog a konzultant. Zaměřuje se na strategické řízení prémiových značek. Studoval psychologii a mediální studia na Masarykově univerzitě a komunikační studia ve Spojených státech. Na univerzitách přednáší psychologii přesvědčování, kreativitu a manažerskou komunikaci. Jako konzultant spolupracoval na dlouhodobých projektech například se společnostmi J&T Banka, Tesco Stores, Česká Spořitelna nebo Mototechna. Magazín Forbes ho zařadil mezi třicet nejtalentovanějších Čechů pod třicet let. Jeho kniha Jak jsem stopoval letadlo popisuje jeho cestu kolem světa ojedinělou metodou, kterou nazval richhiking.

Zobrazit profil autora