Nebytové prostory

Vlastnictví, nájem a podnájem

Josef Fiala, Markéta Selucká

Za lepší rozvoj podnikání...

Kniha je určena každému vlastníkovi nebytového prostoru, podnikatelům užívajícím nebytové prostory i odborné právnické veřejnosti.

V publikaci a na CD naleznete:

- vše o nebytových prostorách z hlediska předmětu vlastnického práva

- výstavba, vznik, převod a zánik nebytových prostor

- rozbor práv a povinností vlastníků nebytových prostor

- rozbor práv a povinností nájemců

- vybrané související právní předpisy

- vzory smluv a ostatních písemností, které lze vytisknout

O autorech:

Prof. JUDr. Josef Fiala, CSc. (1953) – vysokoškolský učitel na Právnické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, vedoucí Katedry občanského práva. Věnuje se především právním vztahům k nemovitostem. Vědeckou hodnost získal za práci „Věcná břemena“ (1984), habilitoval se v roce 1995 s prací „Bytové vlastnictví v České republice“. Publikoval několik monografií, popularizačních příruček, řadu odborných článků a podílí se na učebnicích občanského práva hmotného.

JUDr. Bc. Markéta Selucká – pracuje od roku 2004 na Katedře občanského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně jako asistentka, dále pak studuje postgraduální studium rovněž v oboru občanské právo. Autorka se zaměřuje zejména na problematiku ochrany slabších kontraktačních stran v soukromoprávních vztazích, např. na ochranu spotřebitele či nájemce bytu. V praxi pracovala ve státní správě na stavebním úřadě, majetkoprávním odboru, dále jako sociální pracovnice a předsedkyně přestupkové komise. Autorka rovněž působila v podnikatelské sféře a advokacii.

Číst více
445,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné

Detailní informace

Žánr právo
Počet stran 192
Ke stažení pdf Obsah.pdf
Datum vydání 22.05.2007
Formát 167x225 mm
Hmotnost 0,38 kg
Jazyk čeština
EAN 9788025116104
Věk od 15
Typ Kniha + CD
Vazba brožovaná lepená