Ponořte se do křehkého tématu džihádismu s uznávanými investigativními novináři Ondřejem Kundrou a Tomášem Lindnerem.
Ondřej Kundra se se svým kolegou Tomášem Lindnerem tentokrát ponořuje do velmi křehkého tématu – přináší příběhy mladých Evropanů, kteří konvertovali, radikalizovali se a odešli bojovat za Islámský stát. V řadě případů v Sýrii zemřeli, doma po nich zůstali rozbité rodiny, opuštěné matky a otcové, mnoho z nich se dodnes s žalem nedokáže vyrovnat. Autoři při práci na knize navštívili většinu postižených evropských zemí a mluvili jak s pozůstalými, tak s džihádisty, kterým se podařilo přežít a vrátili se domů. Díky rozhovorům s nimi čtenář získá odpověď na otázku, proč jsou ochotni všeho se vzdát, včetně svého života a připravit o něj další nevinné lidi. Kniha se snaží rozbít mýtus, že teroristy se stávají jen muslimové, autoři ukazují, že tato drastická zkušenost může potkat v podstatě jakoukoliv rodinu a nikdo dopředu není vůči riziku džihádismu imunní. Co vede mladé Evropany k tomu, že se dávají do služeb IS a že se radikalizují? Jak se cítí francouzská matka, jejíž syn coby příslušník IS zemřel v Sýrii a ona se o jeho smrti dozvěděla esemeskou? Kniha podrobně mapuje i příběh zatím jediného českého radikála, s nímž probíhá soud.
Ondřej Kundra je český novinář, který se ve svých textech věnuje především zneužívání moci, korupci, nefunkčnosti justice, dezinformační kampani a působení cizích mocností. Od roku 2002 pracuje v týdeníku Respekt, kde vede jeho domácí redakci. Za rok 2010 získal za své investigativní texty Novinářskou křepelku, dvakrát obdržel Novinářskou cenu v kategorii Investigativní žurnalistika. Je autorem knihy o známé mecenášce umění Meda Mládková. Můj úžasný život (Academia, 2014). Dále napsal knihu o aktivitách ruských tajných služeb Putinovi agenti. Jak ruští špioni kradou naše tajemství (BizBooks, 2016).
Tomáš Lindner je český novinář, který se věnuje především Německu, současné Africe, migraci a vztahu bohatých a chudých zemí. Od roku 2008 je členem redakce týdeníku Respekt, kde v posledních letech vede zahraniční rubriku. Za své texty obdržel dvakrát Novinářskou cenu, v roce 2009 European Young Journalist Award a v roce 2016 cenu Johnnyho Kleina za česko-německé porozumění. Po delším pobytu na jihu Afriky vydal knihu reportáží Čekání na období dešťů (Doplněk, 2008).