Jak učit sám sebe

s myšlenkovými mapami, kreativními technikami a online nástroji

Michal Černý.

Praktický průvodce pro vzdělávání v informační společnosti

Praktický průvodce pro vzdělávání v informační společnosti

Vzdělávání není činnost, která má končit za školními dveřmi. Naopak možnosti osobního rozvoje, studia toho, co je pro člověka skutečně zajímavé a důležité často začíná až tehdy, kdy má čas a možnost organizovat si učení se po svém.

Ve škole se sice učíme spoustu zajímavých a důležitých věcí, ale samotnému procesu učení a různým technikám vzdělávání se, věnuje formální průprava velice malou pozornost. Kniha se nesnaží být teoretickým úvodem do vzdělávání dospělých nebo do celoživotního učení. Je spíše pečlivě vybraným souborem 69 metod či přístupů, které při učení sebe sama lze použít. Na velice krátkém prostoru se přitom seznámíte se základním významem dané aktivity, možnostmi jak s ní pracovat a často také s technologiemi, které takovou formu učení podporují.

Právě důraz na technologie, online služby nebo různé zdroje a nástroje technického rázu dělají z knihy praktického průvodce pro vzdělávání se v informační společnosti, která právě na technologiích a schopnosti pracovat s informacemi počítá.

V knize se dotýkáme mnoha témat, jako je například:

• tvorba myšlenkových a konceptuálních map,

• učení se příběhem,

• jak efektivně číst online texty,

• kreativní techniky psaní,

• paměťové techniky,

• vizualizace informací,

• psaní poznámek v digitální podobě,

• MOOC,

• vlastní učební plán,

• učení se prostřednictvím sociálních sítí atp.

Knihu je možné vnímat jak jako určitý inspiromat pro sebeurčené učení se, kdy každý den můžeme vyzkoušet jednu techniku, tak jako praktickou příručku pro učitele, kteří chtějí podporovat a rozvíjet schopnosti studentů skutečně se učit.

Číst více
249,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 176
Datum vydání 05.09.2016
Formát 167x225 mm
Hmotnost 0,317 kg
Jazyk čeština
EAN 9788026505198
Věk od 15
Typ Kniha
Vazba brožovaná lepená

Autor knihy

Michal Černý. Michal Černý.

Michal Černý.


Vysokoškolský pedagog edTechu a publicista Michal Černý si čas od času hraje na spisovatele. Je autorem bezpočtu článků a knih, propagátorem technologií ve vzdělávání, které nejen implementuje, ale také o nich s radostí učí. Vede studenty k tomu, aby uměli samostatně přemýšlet, integrovat technologie do vzdělávání sebe i druhých a hledat originální řešení. Působí na Kabinetu informačních studií a knihovnictví v Brně.

Zobrazit profil autora