Lékárník z Osvětimi

Nevyřčený příběh Victora Capesia

Patricia Posnerová

Kam až může dojít lidská krutost?

Odhalte dlouho utajovaný příběh Victora Capesia, hlavního lékárníka největšího nacistického tábora smrti v Osvětimi. Victor Capesius byl původem z Rumunska a pracoval jako prodejce německé farmaceutické firmy Bayer. V pětatřiceti letech se připojil k jednotkám SS a v roce 1943 se stal lékárníkem v Osvětimi. Autorka odkrývá Capesiovo kruté jednání a následný útěk před spravedlností, popisuje jeho nalezení a obvinění po dvaceti letech od skončení války. Zároveň se dotýká smluvních vztahů mezi nacisty a největším farmaceutickým konglomerátem I. G. Farben a jeho dceřinou společností Bayer. Poznejte příběh plný hamižnosti uprostřed hrůz holokaustu - živý obraz toho, jak obyčejní muži v honbě za bohatstvím sestupují do pekel a cestou ztrácejí poslední zbytky svědomí.
Číst více
369,00 Kč Doporučená cena
Nedostupné
Podobné

Detailní informace

Počet stran 272
Ke stažení pdf Ukázka.pdf
Datum vydání 02.11.2017
Formát 145x205 mm
Hmotnost 0,525 kg
Jazyk čeština
Původní název The Pharmacist of Auschwitz
Původní jazyk angličtina
EAN 9788026506768
Věk od 14
Typ Kniha
Vazba vázaná s pap. potahem s lam. přebalem

Recenze

idnes.cz - Lékárník z Osvětimi , Alena Slezáková


„…Kniha Patricie Posnerové z nakladatelství BizBooks je pronikavou studií, kam až může klesnout relativně slušný člověk – k aktivnímu podílu na masových vraždách i ke krádeži zlataze zubních protéz zplynovaných Židů, jež mu po válce umožnilo vybudovat si novou existenci…“

Autor knihy

Patricia Posnerová Patricia Posnerová

Patricia Posnerová


Patricia nebo také Trisha Posnerová je novinářka. Narodila se ve Velké Británii a žije a pracuje v Miami. Nejčastěji se ve své práci věnuje historickým tématům, na jedenácti knihách úzce spolupracovala se svým manželem Geraldem Posnerem.

Zobrazit profil autora