
Ohrožují ruští špióni naši svobodu?
Prostor, v němž žijeme, jsme si navykli vnímat jako bezpečný. V roce 1996 Česko vstoupilo do NATO a o šest let později i do Evropské unie, což ve veřejnosti posílilo přesvědčení, že odteď nám žádná velká rizika nehrozí. A že se tedy v klidu můžeme soustředit na vše možné, jen ne na ochranu našich svobod a bezpečnosti. Jenže zatímco jsme se věnovali byznysu, cestování, zábavě nebo práci, Rusko odsud nikdy nestáhlo své tajné agenty, naopak v posledních letech jejich řady výrazně posílilo. Dostali řadu úkolů, politické krytí od vedení Kremlu, v podstatě nekonečné prostředky na svoji činnost. S jasným cílem podkopat zdejší stále se usazující a vratkou demokracii, vnést do ní chaos, oslabit její zakořeňování do obranných a politických struktur Západu a zmocnit se našich tajemství. S podobným překvapením hledí v poslední době na rozsáhlé aktivity ruské špionáže i v mnoha dalších zemích EU. Ukazuje se, že ničivé působení ruských tajných služeb není reliktem dob dávno minulých, které pohřbil pád Železné opony, ale že je naopak načase se jimi vážně zabývat.
Ondřej Kundra je český novinář, který se ve svých textech věnuje investigativním tématům, především zneužívání moci, korupci, nefunkčnosti justice a činnosti tajných služeb. Od roku 1999 spolupracuje s týdeníkem Respekt, kde dlouhodobě vede jeho domácí redakci. V roce 2011 získal za politické analýzy a investigativní texty novinářskou Křepelku. A zároveň dvakrát Novinářskou cenu v kategorii investigativní žurnalistika. V roce 2014 vydal knihu o známé mecenášce umění Meda Mládková. Můj úžasný život.
Číst více
Podobné
Detailní informace
Počet stran
216
Ke stažení
pdf
Obsah.pdf
pdf
Ukázka.pdf
Datum vydání
08.02.2016
Formát
145x205 mm
Hmotnost
0,416 kg
Jazyk
čeština
EAN
9788026504559
Věk od
15
Typ
Kniha
Vazba
vázaná s laminovaným potahem
Video
Recenze
ihned.cz - Putinovi agenti - recenze
„Nejsilnější části knihy se týkají ryze českých případů pronikání kremelských špionů do tuzemska. Mezi nimi vyniká příběh Roberta Rachardžeho, jehož úspěchy nejvýstižněji poukazují na slabá místa strategicky významných struktur České republiky.“