O BizBooks

Loď se značkou BizBooks (vznikla v roce 2012) je moderní a flexibilní. Čtenářům přináší inspirativní společenské a reportážní tituly i knihy známých českých osobností a umělců.

Momentálně má BizBooks ryze ženskou posádku, oplývající nadstandardní osobní péčí o autory a talentem vyhledávat a pěstovat nové, stejně jako schopností spolupracovat se skvělými grafiky, korektory a ilustrátory. Také má výjimečný čich pro aktuální společenská témata, nové trendy v oblasti životního stylu, zdraví, osobního i kariérního růstu a na zajímavé a inspirativní lidi s jedinečnými zkušenostmi. To vše je postaveno na touze zprostředkovat lidem četbu, kterou skutečně potřebují, která jim pomůže žít hezčí, plnější, zdravější a zábavnější život. Nebo se třeba posunout o pár písmen blíž k tomu, po čem sní.

BizBooks se pyšní tím, že mezi jejími autory jsou takové osobnosti jako cestovatel Ladislav Zibura, youtuber Karel Kovy Kovář, dietoložka a bloggerka Margit Slimáková, manažer, kouč a mentor Jan Mühlfeit, herci a vandráci Pavel Liška a Jan Révai, horolezec Marek Holeček, režiséři Miroslav Krobot a Václav Marhoul, herečka Tereza Ramba, hudebník Laco Deczi, komička Adéla Elbel nebo režisérky Karin Krajčo Babinská a Marika Pecháčková.

Ač je podpalubí lodi BizBooks plné knih, díky silnému větru v plachtách je čtenář do svých rukou dostává vždy čerstvé. Objevitelské výpravy BizBooks stále pokračují a vyvíjejí se, kapitánka i posádka důvěřují kompasu ve svých myslích i srdcích a jsou odhodlány i nadále objevovat zatím neznámé čtenářské potřeby a knižní krajiny. 

A ještě něco – BizBooks je hrdým členem Albatros Media, a. s., největší nakladatelské flotily v České republice. Vzájemná spolupráce s dalšími koráby této flotily je tudíž nabíledni. Posádka BizBooks například vytváří i úspěšné knihy pro značku CPress (Jan Vojáček: Umění být zdráv, Karin Krajčo Babinská: Hvězdy na cestě, Heather Morrisová: Tatér z Osvětimi, Johana Fundová: Devadesátky…).

Redakce

Hana Hozová
šéfredaktorka

Nikdy nebyla typický knihomol, který pořád leží v knížkách a život kolem jej moc nezajímá. Četla sice hodně, ale hlavně proto, aby se naopak o životě dozvěděla víc – o tom, jak žijí druzí, jak si poradí s každodenními problémy, o čem sní… Přečetla, co se dalo, a teď se snaží zařídit, aby se dalo přečíst i to, co se zatím ještě přečíst nedá. Takže se pídí po lidech, kteří podle jejího názoru mají co říct, a snaží se je přimět k tomu, aby to „hodili na papír“. Všechno toto dělá, protože věří, že si třeba někdo ve správný čas přečte ta správná slova a jeho život se změní k lepšímu. A to se určitě děje, protože má ze své práce radost.

[email protected]
Jarmila Frejtichová
literární redaktorka

Odmalička četla, co jí přišlo pod ruku. Což zřejmě způsobilo, že někdy vnímá svět prizmatem existenciální poezie, jindy naopak rodokapsů nebo Ottova slovníku. Systém v tom není. S knihami souvisí i její vzdělání – na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy vystudovala obor knihovnictví a vědecké informace. To jí na chvíli knihy dokonale znechutilo, takže dalších 25 let pracovala jako novinářka. Rozptyl její specializace byl opět široký: od nedělních příloh přes zahraniční politiku k IT a posléze ekonomii. Vedla postupně tři časopisy, což je na jednu kariéru tak akorát. A pak se znenadání vrátila dávná vášeň ke knihám a ve věku více než zralém se rozhodla začít jako benjamínek v knižním vydavatelství. Po pěti letech ví, že to rozhodnutí bylo správné.

[email protected]
Anna Macková
literární redaktorka

Četla si vždycky moc ráda. A svému největšímu koníčku se teď věnuje i v práci. Předtím vystudovala žurnalistiku a strávila dva roky prázdnin ve Spojených státech a na Novém Zélandu. Ještě předtím na základní škole založila časopis Větvička aneb haluz. Baví ji zajímaví lidé, kteří žijí pestře a naplno – spolupracovat s takovými autory je pro ni radost. A když si od knih a toho, jak se dělají, potřebuje odpočinout, sportuje, prochází se s muzikou v uších po rodném Brně, jde do lesa anebo na rande se svým manželem.

[email protected]
Ivana Auingerová
literární redaktorka

V sedmi letech vlastnoručně napsala miniknížku (formát: A7, vazba: sešívačkou) – pohádku o žábě a čápovi, kterou poslala do Vlasty. Ti ji na dětské stránce otiskli a poslali jí první honorář 32 Kčs. Takže asi nepřekvapí, že práci redaktorky považuje za svého koníčka a bez jakéhokoli náznaku vyhoření ji vykonává již od roku 2000. Ráda připravuje knihy o zdraví a výživě, pohybu a sportu, výchově i psychologii a těmto oborům se věnuje i v osobním životě – žije zdravě, sportuje a pro své blízké občas funguje jako „příruční“ psycholog.

[email protected]
Martina Rybičková
literární redaktorka

Redaktorka, editorka, manželka, máma... žena. Někdy pracuje jako o život a jindy zase úplně zpomalí, někdy stíhá všechno a občas (ale jen občas) skoro nic. Baví ji komunikovat se zajímavými lidmi (z nichž se často stávají naši autoři), hledat cestu, jak udělat každou knihu v něčem jedinečnou, dávat knížce její podobu, textovou, pak grafickou a nakonec ji obléknout do slušivé obálky. Souzní s mottem našeho nakladatelství „vášeň pro knihy“, vášně jí však zbývá dost i pro další věci.

[email protected]
Markéta Bidlasová
literární redaktorka

Od dětství fatální knihomolka a vášnivá čtenářka. První knihu vlastnoručně tiskacím písmem napsala v sedmi letech a první báseň jí otiskli v časopise Sluníčko. Vystudovala dramaturgii na DAMU, napsala nějaké divadelní hry, pohádky, filmové a televizní scénáře, vede workshopy tvůrčího psaní. Léta u divadla její víru v příběh jen posílila. Možná proto je právě teď v BizBooks a je tu šťastná. Setkávat se s inspirativními lidmi, ovlivňovat je a sama se jimi nechat ovlivnit, mít příběh, vést ho a tvarovat – jak na bílých stránkách knih, tak v životě – se jí zdá úplně nejvíc.

[email protected]
Kateřina Vaňková
manažerka redakce

V redakci služebně nejmladší, ale v nakladatelském domě Albatros Media už šest let. Po mateřské nastoupila do oddělení marketingu, kde se starala o propagaci knížek. Tehdy jí do cesty vstoupila šéfredaktorka Hanka, zafungovala mezi nimi „chemie“, a tak se stalo, že od března 2020 pracuje přímo v redakci. Velkým přínosem pro ni osobně je vyzkoušet si práci z druhé strany – knihu iniciovat, připravit, vypiplat a pak předat dál. Prý je komunikativní (osobně si myslí, že spíš ukecaná). Má ráda o všem přehled, takže vášnivě ráda navštěvuje kina, divadla, výstavy, neustále něco čte a vzdělává se. Miluje přírodu, nejvíc túry po horách, kolo, výlety s rodinou a v poslední době propadla józe.

[email protected]