Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Ocenění Magnesia Litera zná své nominované

Ocenění Magnesia Litera zná své nominované

07. 03. 2017

Nejdůležitějším úkolem výročních knižních cen Magnesia Litera je propagovat kvalitní literaturu a dobré knihy. Jsme proto nadšení, že na toto ocenění byl nominován i náš titul Putinovi agenti, který je nominován na Literu za publicistiku. Přímý přenos ze slavnostního vyhlášení letos proběhne v úterý 4. dubna od 20:00 na ČT Art.

Respektovaná postava české žurnalistiky Ondřej Kundra, držitel ceny Novinářské křepelka a dvojnásobný držitel Novinářské ceny v kategorii investigativní žurnalistika, přiblížil osudy lidí, kteří se dostali do hledáčku ruských tajných služeb. Přinesl tak šokující odhalení toho, jak ruští špioni stále nabourávají politický systém Západu.

Nyní chystáme další knihu, v níž se renomovaný novinář zabývá terorismem, který je blíž, než si myslíme - teroristy se totiž nestávají jen muslimové. Tato zkušenost může potkat každou rodinu. Ondřej Kundra z Respektu s kolegou Tomášem Lindnerem líčí příběhy Evropanů, kteří odešli bojovat za Islámský stát a v řadě případů tam zemřeli.

Putinovi agenti

Ohrožují ruští špioni naši svobodu?

Jmenuji se Rachardžo. Robert Rachardžo. Jsem ruský agent ve službách (jeho veličenstva) Putina. Úkoly jsou jasné: Podkopat vratkou demokracii v České republice. Vnést do ní chaos. Zmocnit se všech tajemství. Moje mise však byla prozrazena! Věděli jste, že Rusko z našeho území nikdy nestáhlo své tajné agenty, naopak jejich počet výrazně posílilo? Uznávaný novinář Ondřej Kundra vám odhalí působení ruských agentů na našem území i to, jak ruští špioni kradou naše tajemství. 

Zprávy z redakce

14. 02. 2018

Objevte tajemství spokojeného života po švédsku

V loňském roce přibylo do našich slovníků dánské slovo hygge. A letos je načase přiučit se něco... [více]

08. 11. 2017

Darujte knihu a zapojte se do #GivingBooksWeek

V Albatros Media už druhým rokem podporujeme Giving Tuesday, celosvětový svátek dárcovství, který... [více]