Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Ladislav Zibura potřetí! Kam se nešikovný cestovatel vydal tentokrát?

Ladislav Zibura potřetí! Kam se nešikovný cestovatel vydal tentokrát?

23. 07. 2017

Pěšky došel do Jeruzaléma i do Číny a Nepálu. Sám, vybavený odvahou, elánem a cílem cesty (tedy věcí, které jsou k takovému putování většině lidí docela k ničemu), a vlastně ještě bez mapy, ale za to se špatným orientačním smyslem. Jeho cestovatelská dobrodružství, která tu nebyla od dob Honzíkovy cesty, ale baví!

A nyní se po dvou úspěšných knihách (40 dní pěšky do Jeruzaléma a Pěšky mezi buddhisty a komunisty) se Ládík vydává do Gruzie, Arménie a Ázerbajdžánu, zemí, pro které nejvíc hlasovali účastníci projekcí. S čím tentokrát Ladislav Zibura přijde? A o čem bude jeho třetí kniha? Těžko říct! :D Můžete ale klidně vsadit vaše cestovatelské boty, že to bude opět vtipné a milé čtení!

Ziburova vyprávění, cestování a nadhled nad jeho nešikovností (a kolikrát hrůzostrašné zážitky), baví každého... Důkazem toho je i fakt, že byl pozván jako host na festival Humbook , který je zaměřený na Young Adult a knihy pro mládež, kde bude předávat své cestovatelské zkušenosti a vyprávět o svých dobrodružstvích - v rámci zapojení non-fiction literatury.

Pokud doma máte teenagera, nebo i vy sami máte rádi tyto žánry (či Ziburu), neváhejte a na festival svou ratolest pošlete nebo přijďte vy! ;) 7. 10. 2017 v Praze.


40 dní pěšky do Jeruzaléma

Dvaadvacetiletý Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se po vlastních do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu pěšky ušel 1 400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanul pod Zdí nářků a prožil největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, puchýřů a opruzenin. Těšte se na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk. 
OBSAH
Dvaadvacetiletý muž jde pěšky 1 400 kilometrů do Jeruzaléma. Pořád se ztrácí a je trochu nešikovný, cestou ale potká dobré lidi.
JAK TO SKONČÍ
Do Jeruzaléma dojde, ale pak ho na letišti málem zabije raketa.
KOMU TO MŮŽU KOUPIT
Komukoliv ve věku 14–99 let se smyslem pro humor.
SEZNAM ALERGENŮ
Obsahuje vtipy o náboženství a tlustých lidech.

  

Pěšky mezi buddhisty a komunisty

Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje.
„Ten svět z televize tam někde venku je. Jen si pro něj musíš dojít pěšky.“ 
Takové je motto prince Ládíka, který se tentokrát vydal zdolat Himálaj a probádat údolí čínských a nepálských řek. Ať už excentrický poutník zrovna trpí výškovou nemocí, zachraňuje lidský život, nebo je zatýkán čínskou policií, vše komentuje s humorem. Ziburův příběh je svědectvím o lehkosti a nadhledu, s nimiž jde ke světu přistupovat. Chodí pěšky, spí u cizích lidí doma a vloni o tom napsal svou první knihu, která se náhodou stala bestsellerem. Teď se nechal přemluvit, ať napíše i druhou.
O čem to je:
Nešikovný mladý muž ujde 1 500 kilometrů pěšky v Nepálu a v Číně. Dějí se mu hrozné věci, ale on se jim jen směje.
Komu to můžu koupit:
Všem dobrým lidem se smyslem pro špatný humor.
Co se mi na tom může líbit:
Dobrodružství, vtip a vkusné ilustrace.
Jak to skončí:
Nijak, pořád jenom chodí.

Zprávy z redakce

20. 05. 2018

Jak dát tělu to nejlepší v dnešní uspěchané době?

Zkuste vsadit na tipy od nejvlivnější české expertky v oblasti zdravého životního stylu! [více]

02. 05. 2018

Přijďte na Svět knihy 2018!

Od 10. do 13. května bude Praha žít jen a jen knihami. Na pražském Výstavišti totiž proběhne 24.... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím