Úvod > O nás > Zprávy z redakce > Kniha o muži, který neváhal riskovat svůj život, aby jiní mohli žít

Kniha o muži, který neváhal riskovat svůj život, aby jiní mohli žít

26. 07. 2018

Máte rádi silné příběhy vyprávěné na základě autentických zážitků a vzpomínek? Pak si nenechte ujít román Tatér z Osvětimi, který líčí neobyčejné osudy slovenského žida v táboře smrti.

Lale Sokolov, rodným jménem Ludwig Eisenberg, se na tom strašlivém místě stal tatérem a musel označovat své spoluvězně čísly vyvedenými nesmazatelným inkoustem. Díky své práci však získal alespoň určitou volnost, kterou náležitě využil ve prospěch druhých. Vyměňoval šperky a peníze z majetku zavražděných židů za jídlo, které pomáhalo ostatní vězně držet naživu. Kdyby byl dopaden, potkala by ho jistá smrt. Lale Sokolov velmi dobře věděl, co spoluvězně i jeho samotného čeká, ale byl odhodlán přežít. K tomu mu pomáhala překvapivě i láska.

Autorka knihy Tatér z Osvětimi Heather Morrisová se narodila na Novém Zélandu. S Lalem Sokolovem se seznámila v roce 2003 a toto setkání jim oběma změnilo život. Vzniklo mezi nimi přátelství a Lale ji pověřil, aby světu předala i ty nejniternější podrobnosti z jeho života za holocaustu.

Morrisová s citem odkrývá sedmdesát let staré události, aniž by milostný příběh převládal nad tím nejdůležitějším – ztrátou domova, utrpením a touhou přežít.

„Neuvěřitelný příběh lásky v pekle koncentračního tábora,“ The Independent.

„Ten nejnapínavější román, jaký jsem kdy četl. Román, který se skutečně stal,“ Amazon.

Zprávy z redakce

03. 01. 2019

Autor českého románu o obchodování na burze Martin Kodýdek byl hostem pořadu Magazín Byznys na Seznam Zprávy.

Autor českého románu o obchodování na burze Martin Kodýdek byl hostem pořadu Televize Seznam -... [více]

26. 07. 2018

Kniha o muži, který neváhal riskovat svůj život, aby jiní mohli žít

Máte rádi silné příběhy vyprávěné na základě autentických zážitků a vzpomínek? Pak si nenechte ujít... [více]

Tento web používá pro svoji funkčnost, analýzu návštěvnosti a nástroje marketingu soubory cookies. ZOBRAZIT DETAILY Rozumím